İletişim
İletişim
Panotif
0264 242 01 01 Pzt-Cmt 09.00-18.00 Küpçüler Mah. Yeni Karasu Yolu Üzeri No:20 Erenler/ADAPAZARI
0264 242 01 01 Pzt-Cmt 09.00-18.00 Küpçüler Mah. Yeni Karasu Yolu Üzeri No:20 Erenler/ADAPAZARI
Kalite Güvenceli
ISO 9001:2008
Test Edilmiş
1.Sınıf Ürünler
Garantili
En İyi Tedarikçiler
Ürünlerimiz

Doğalgaz Boruları

Yüksek polimer yapıya sahip olan bu borular çok yüksek basınçlara bile dayanıklı halde üretilirler. Yer altında oluşabilecek herhangi bir kayma, oynama ve depreme karşı yüksek güvenlik sağlamaktadır. Doğalgaz bir yer altı kaynağı olarak patlayıcı özelliğe sahiptir. Dolayısıyla bu gazların taşınabilmesi için sızdırmaz yüksek teknolojili ve dayanıklı borulara ihtiyaç duyulmaktadır. Yeni nesil doğalgaz boruları bu ihtiyacı karşılamak üzere üretilmektedir.
Doğalgaz borularının üretimi diğer basit boruların üretimine göre oldukça zahmetli, teknoloji gerektiren ve pahalı işlemler olarak bilinmektedir. Üretim esnasında oldukça hassas ağırlık ve metre ölçülerine göre yapılmaktadır. Bunların yanında dış etkenlerden etkilenmemesi için özel malzemeler kullanılması gerekmektedir. Çabuk yıpranmaması ve deforme olmaması için ise, su bazlı boyalar, epoksi maddeleri veya polimer kaplama yapılmaktadır.

Kullanım Alanları

Doğal gaz borularının kullanım alanları farklılık göstermektedir. Genel itibariyle içerisindeki korucuyu ve dışındaki basınca dayanıklı malzemeler nedeniyle patlama ve parlama gücü yüksek maden taşımacılığında kullanılmaktadır.
Yer altı doğalgaz tesisatlarında, LPG gazlarının taşınmasında, petrol iletim merkezlerinde, petrol kuyularında çokça kullanılmaktadır.

Ürün İşleme / Sipariş

Satın almış olduğunuz kutu profil, boru, lama vb. malzemelerde istediğiniz ölçülerde kesim ve büküm hizmetini işletmemiz bünyesinde vermekteyiz.                               Mail: bilgi@cumhurmetal.com Tel: 0264 242 01 01