İletişim
İletişim
Panotif
0264 242 01 01 Pzt-Cmt 09.00-18.00 Küpçüler Mah. Yeni Karasu Yolu Üzeri No:20 Erenler/ADAPAZARI
0264 242 01 01 Pzt-Cmt 09.00-18.00 Küpçüler Mah. Yeni Karasu Yolu Üzeri No:20 Erenler/ADAPAZARI
Kalite Güvenceli
ISO 9001:2008
Test Edilmiş
1.Sınıf Ürünler
Garantili
En İyi Tedarikçiler
Ürünlerimiz

BASKILI SACLAR

Galvaniz işlemi çeliğin dış ortamda bulunan yağmur, yağmur asidi, oksijen gibi etmenlerden korunması ve iç ortamda bulunan nemin etkilerinden korunması için sıcak daldırma adı verilen kimyasal kaplama işlemidir. Bu yöntemde çelikten imal edilmiş olan materyaller içinde çinko ve bazı kimyasallar bulunan sıcak kazanlara daldırılarak, çinkonun çeliğin üzerini kaplaması sağlanır. Galvaniz yöntemi çeliği doğanın yıpratıcı her şartından rahatlıkla koruyabilecek ucuz maliyetli bir kaplama yöntemi olduğu için de bu işlemlerde sıklıkla tercih edilmektedir.

Kullanım Alanları

Galvaniz kaplama işleminin en sık kullanıldığı metal materyaller arasında borular yer almaktadır. Galvanizle kaplanan galvaniz boru, dayanıklılığı itibariyle birçok sektörde kullanılmaktadır. En çok kullanıldığı sektörler arasında ise elektrik ve su tesisatı sektörü yer almaktadır. Su tesisat borularında, paratoner direklerinde, paratoner indirme iletkeni koruması olarak kullanılan borularda galvanizlenmiş borular sıklıkla tercih edilmektedir. Galvaniz işleminin temel olarak korozyona karşı bir koruma amacıyla yapıldığı söylemek çok da yanlış olmaz. Bundan dolayı da korozyon riskinin yani dış etmenlere bağlı olarak metalin paslanma çürümesi riskinin olduğu her alanda galvanizlenmiş metaller rahatlıkla kullanılabilir. Yer altında, su altında, çatılarda farklı amaçlar için kullanılan direklerde galvaniz işlemine uğratılmış borulardan faydalanılmaktadır.

Ürün İşleme / Sipariş

Satın almış olduğunuz kutu profil, boru, lama vb. malzemelerde istediğiniz ölçülerde kesim ve büküm hizmetini işletmemiz bünyesinde vermekteyiz.                               Mail: bilgi@cumhurmetal.com Tel: 0264 242 01 01