İletişim
İletişim
Panotif
0264 242 01 01 Pzt-Cmt 09.00-18.00 Küpçüler Mah. Yeni Karasu Yolu Üzeri No:20 Erenler/ADAPAZARI
0264 242 01 01 Pzt-Cmt 09.00-18.00 Küpçüler Mah. Yeni Karasu Yolu Üzeri No:20 Erenler/ADAPAZARI
Kalite Güvenceli
ISO 9001:2008
Test Edilmiş
1.Sınıf Ürünler
Garantili
En İyi Tedarikçiler
Ürünlerimiz

Dikdörtgen Profiller

İnşaat sektöründe ve makine sanayinde hızlı gelişen teknoloji ile birlikte hafif, yenilikçi, kullanımı ve taşınması kolay, temin edilmesi hızlı ürünler dikkat çekmeye başlamıştır.

Eski yapı malzemesi olan ahşap direkler her ne kadar hala küçük inşaatlarda kullanılsa da yerini tamamen demir çelik sanayi ürünlerine bırakmaktadır.

Bu doğan ihtiyaçlar doğrultusunda ortaya çıkmış bir yeni ürün de dikdörtgen profildir. Dikdörtgen profil et kalınlığı 3 milimetreden 16 milimetreye kadar değişen içerisi boş dikdörtgen kutu profil şeklinde üretilen dikdörtgen şekilli profil demir çelik sanayi ürünleridir.

Soğuk haddelenmiş üretim bantlarından yüksek teknoloji kullanılarak üretilir. Müşteri talepleri doğrultusunda boyalı veya galvanizli modelleri demir çelik sanayisi içerisinde bulunabilmektedir.

Yüksek korozyona maruz kalınacak alanlarda kullanım açısından uygundur. Üretim aşamasında kullanılan yüksek frekans kaynağı ile çekmelere karşı yüksek mukavemet göstermektedir.

Kullanım Alanları

Dikdörtgen profil makine sanayinde oldukça yaygın olarak kullanılmaktadır. Otomotiv sanayinde taşıtların şaselerinde görülmektedir.

Her ne kadar binek araçlarda yerini daha hafif malzemelere bıraksa da özellikle ağır vasıtaların şaselerinin bir numaralı direnç kaynağı dikdörtgen profildir.

Tarım makineleri üretiminde de sıkça rastladığımız dikdörtgen profil ağır makinelerin taşınması için oluşturulan şase ve profillerinde bir numaralı yapı malzemesidir.

Günümüzde çatı imalatında da kullanımına yoğun bir şekilde ilgi vardır. Ahşap direklere göre çok uzun süre dayanıklılık gösteren ve yenilenme istemeyen dikdörtgen profil paslanmaz yapısı ile de tercih edilmektedir.

Bunlara ek olarak bisiklet, metal yapı eşyası ve inşaat sektöründe de her alanda kullanılmaktadır. 

Ürün İşleme / Sipariş

Satın almış olduğunuz kutu profil, boru, lama vb. malzemelerde istediğiniz ölçülerde kesim ve büküm hizmetini işletmemiz bünyesinde vermekteyiz.                              

 Mail: bilgi@cumhurmetal.com

Tel: 0264 242 01 01