İletişim
İletişim
Panotif
0264 242 01 01 Pzt-Cmt 09.00-18.00 Küpçüler Mah. Yeni Karasu Yolu Üzeri No:20 Erenler/ADAPAZARI
0264 242 01 01 Pzt-Cmt 09.00-18.00 Küpçüler Mah. Yeni Karasu Yolu Üzeri No:20 Erenler/ADAPAZARI
Kalite Güvenceli
ISO 9001:2008
Test Edilmiş
1.Sınıf Ürünler
Garantili
En İyi Tedarikçiler
Ürünlerimiz

Çelik Hasır

Çelik hasır, S220 çeliğinden soğuk çekme yöntemi ile çekilip nervürlenerek imal edilen, yüksek dayanma gücüne sahip ve genellikle inşaatlarda kullanılan bir beton çeliğidir. Çelik hasır çubukları, Bst IVb veya uluslar arası ölçütlere göre Bst 50/55 (RK), karbonu düşük normal St I demirinin soğukta işlem görerek (soğuk haddeden geçirilerek) çekilmesi ve bu sırada özel olarak nervürlenmesi ile elde edilir.

Çelik hasırların imalatı, çekme sırasında tamburlara sarılan çubukların otomatik doğrultma ve kesme makinelerinde istenilen boylarda kesildikten sonra elektronik
programlı punto kaynak makinelerinde dokunması sureti ile yapılmaktadır. Çelik hasır üretimi TS 4559, DIN 488,BS 4483, ASTM-A 497 ölçütlerine uygun olarak yapılmaktadır.

Çelik Hasır Nerelerde Kullanılır?

Çelik Hasırlar çok ideal bir toplu konut malzemesidir. Toplu konutlarda hız, zaman, kontrol ve kalite önemlidir. Döşemeler simetrik olduğundan döşemesi kolaydır.
Bükülebildiği için kanal ve tünel gibi yapılarda sıklıkla kullanılmaktadır. Zemin betonu atmada alternatifi yoktur. Beton atılacak bir yerde muhakkak Çelik Hasır malzeme kullanılır. Beton yüzeyler sıcağa maruz kaldığında yüzeyinde çatlaklar meydana gelebilir ve dağılması mümkün hale gelir. Çelik Hasır betonun dağılmasını önleyen ve yüzey dayanıklılığını arttıran bir malzemedir.

Saha kaplamalarında ve yol yapımlarında düzgün yapısı ile rakipsizdir. İşçilik istemez. Pas payı kullanarak bindirmeli şekilde döşenerek kullanılabilir. 

Perde beton duvar  ve istinat duvarı yapımında demir işçiliği hem zaman alır hem de maliyetlidir. Bu sebeple Çelik Hasırlar özel boylarda üretilerek kalıp içine yerleştirilir ve beton dökülür. Böylelikle işçilikten büyük tasarruf sağlanır.

Ürün İşleme / Sipariş

İhtiyacınız olan malzeme ile alakalı detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçiniz.

   Mail: bilgi@cumhurmetal.com Tel: 0264 242 01 01